Na deň detí sme prekvapili poslancov Miestneho zastupiteľstva v Rači

Autor: Katarína Racz | 8.6.2015 o 23:43 | (upravené 9.6.2015 o 0:00) Karma článku: 4,21 | Prečítané:  748x

Podľa krokov miestneho zastupiteľstva v Rači je evidentné, že poslanci majú radi prekvapenia. Tak sme im tiež jedno pripravili.

1.6.2015 sa konalo pravidelné stretnutie poslancov s občanmi Mestskej časti Rača. Využili sme túto príležitosť a ako zástupcovia rodičov detí zúčastňujúcich sa pravidelných tréningov na BMX dráhe v Rači sme predstúpili pred časťou poslancov MČ BA – Rača prítomných na stretnutí a vyjadrili sme veľké znepokojenie nad aktuálnou situáciou a vývojom vzťahov medzi BMX klubom Rača a LBG aréna s.r.o., ktorej ako sa zdá nie je splnenie povinnosti zachovať BMX areál po chuti.

Naše znepokojenie súvisí so žiadosťou LBG aréna, s.r.o. ešte zo dňa 23. marca 2015, doručenej na Mestskú časť BA - Rača 10.4.2015, v ktorej žiadajú o zmenu uznesenia miestneho zastupiteľstva a uznesenia mestského zastupiteľstva v tom duchu, aby bola z uznesení vypustená povinnosť zachovať existujúcu BMX dráhu.

Prečo sa táto žiadosť dostala na prerokovanie KOMISIE ŠKOLSKÁ, KULTÚRNA, ŠPORTOVÁ A PRE PODPORU PODNIKANIA A VINOHRADNÍCTVA až štvrtok 25. mája 2015, sa nedozvieme. A zrejme to nevedia ani poslanci. Pani prednostka však na toto zasadnutie pripravila poslancom prekvapenie. Ako mimoriadny bod totiž zaradila do programu komisie aj bod týkajúci sa žiadosti LBG arény, s.r.o. Je zvláštne, že do programu komisie bol tento bod zaradený ako mimoriadny, keďže táto žiadosť nebola na MČ BA - Rača podaná na poslednú chvíľu, ale už 10.04.2015. Úrad mal teda dostatok času na zaradenie tohto bodu do programu štandardnej pozvánky a informovať tak o ňom poslancov, či ďalšie subjekty, ktorých sa táto žiadosť týka.

Nech už to bolo akokoľvek, BMX klub Rača sa 25.5.2015 komisie zúčastnil. V zápisnici z tohto zasadnutia sa objavuje nasledovný záznam:

K bodu 6 Rôzne

„Na základe žiadosti spoločnosti LBG aréna s.r.o. o zmenu uznesenia miestneho zastupiteľstva MČ Bratislava- Rača č. 436/24/06/14, o vypustení podmienky „ nájomca zachováva v areáli Černockého v rámci prenajatých pozemkov jestvujúcu BMX dráhu“.

Túto žiadosť podali na základe dlhotrvajúcich neúspešných rokovaniach s bikrosovým oddielom.

Na komisií boli vypočuté obe zainteresované strany.“

V čase našej účasti na stretnutí s poslancami 1.6.2015 tento zápis ešte nebol k dispozícii, takže sme na to nemohli nijak reagovať.

Našou účasťou na stretnutí s poslancami sme chceli vyjadriť podporu pre zachovanie bikrosovej dráhy v Rači ako aj činnosti BMX Klubu Rača a predniesli sme našu žiadosť, aby poslanci nepodporili žiadosť LGB aréna s.r.o. z 23. marca 2015 o zrušenie povinnosti LBG aréna, s.r.o. zachovať existujúcu BMX dráhu. Svoju žiadosť sme opierali o skutočnosť, že práve Hlavné mesto zverilo pozemky do správy mestskej časti Rača pod podmienkou, že existujúca BMX dráha zostane zachovaná a mestská časť Rača uznesením schválila prenájom pozemkov investorovi s rovnakou podmienkou zachovania existujúcej BMX dráhy. O tejto podmienke LBG aréna s.r.o. teda vedela, a mala s ňou pri príprave projektu SAR počítať a nie takmer rok od Uznesenia MČ BA - Rača, ktorým schválila prenájom pozemkov investorovi, žiadať o vypustenie tejto podmienky z nájomnej zmluvy medzi ňou a mestskou časťou Rača.

Podľa toho, čo odznelo na stretnutí s poslancami z úst zástupcov BMX klubu, práve investor svojim konaním a zmenami už odsúhlasených dohôd znemožňuje uzatvorenie podnájomnej zmluvy, keďže opakovanými zmenami vo svojom projekte zasahuje obslužnou cestnou komunikáciou do cieľovej časti bikrosovej dráhy, čím ohrozuje bezpečnosť jazdcov, ktorí na dráhe trénujú alebo pretekajú.

Neverili by ste s akými požiadavkami sa BMX Klub Rača pri rokovaniach s investorom stretol. Len jedna čerešnička na torte. Podľa LBG aréna, s.r.o. sa BMX dráha končí na cieľovej čiare. Viete si predstaviť šprintéra, ktorý potom, čo s vypätím všetkých síl vo veľkej rýchlosti prekročí cieľovú čiaru a súčasne na nej aj zastaví?! Ak zohľadníte všetky zákony fyziky a ZDRAVÝ ROZUM, tak je jasné, že to nie je možné.

Pre investora LBG aréna s.r.o. je však možné všetko. Aby to pretekári nemali také jednoduché, plánuje im postaviť do cesty dvojprúdovú cestnú komunikáciu, ktorú má v svojej najnovšej verzii športovej haly.

Čo bolo však záverom tohto prekvapujúceho stretnutia 1.6.2015? Niektorí poslanci vyslovili svoj názor, že „podľa ich informácií aj keď je žiadosť zaevidovaná, nebude ju MČ Bratislava - Rača vybavovať a LBG aréna s.r.o. nebude na jej vybavení trvať“.

Neviem ako vy, ale nestretla som sa ešte s tým, že by si niekto podal žiadosť a nežiadal zároveň jej vybavenie.

Veľmi sme však uvítali, že prítomní poslanci MČ Rača prejavili záujem napomôcť BMX Klubu Rača v rokovaniach so spoločnosťou LBG aréna, s.r.o., s Miestnym zastupiteľstvom a vedením MČ Rača.

Ako naplnia poslanci svoj verejný prísľub ukážu udalosti najbližších dní a možno týždňov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?